Domů

Adopce - Nobil Asino

Zpět
Číslo dítěte: 52109
Chlapec,
Adoptován
Nobil Asino je v programu adopce od roku 2012 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Luanda
Země: Kenya
Matka: Isca Achieng, nar. 1980, prodej ryb
Popis situace: Nobil se narodil 25. 10. 2009 má 2 sourozence: Gariel Austine nar. 1999 a Jovy Ashley nar. 2005. Otec zemřel r. 2010 a rodinu tak živí jen matka prodejem ryb. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 3500 Ksh, což je velmi málo na zaplacení všech školních poplatků. Rodina žije ve vesnici Luanda na ostrově Rusinga Island. Bydlí ve 3 místnostech hliněného domku.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.