Domů

Adopce - Bencason Argwengs Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52131
Chlapec,
Adoptován
Bencason Argwengs Ouma je v programu adopce od roku 2012 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Nyangera
Země: Kenya
Matka: Belka Akinyi, nar. 1983, v domácnosti
Otec: Argwengs Ouma, nar. 1974, rybaří
Popis situace: Bencason Argwengs Ouma se narodil 26. 7. 2008. Žije na Rusinga Island ve vesnici Nyangera s oběma rodiči. Je nejmladší ze 4 sourozenců. Otec rybaří na sítích jiných lidí a má nepravidelný a velmi nízký příjem kolem asi 2,000 Ksh měsíčně, což nestačí pokrytí základních potřeb rodiny. Další děti jsou: Dave Castro, John Okinyi a Brian Otieno. Všichni bydlí ve 2 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu si nosí přímo z Viktoriina jezera. Chlapec je zdravý. Rád hraje fotbal, plave a maluje. Jeho paní učitelka na něm oceňuje, jak pěkně spolupracuje se spolužáky a je vždy ochotný jim pomoci.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.