Domů

Adopce - Don Otieno Emily

Zpět
Číslo dítěte: 52136
Chlapec,
Adoptován
Don Otieno Emily je v programu adopce od roku 2013 a navštěvuje školu Victoria Friendly Montessori School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West/Ufira
Země: Kenya
Matka: Emilly Anyango, nar. 1986, prodává ryby
Otec: N/A
Opatrovník: Real Atieno Omalla, nar. 1962, prodává ryby
Popis situace: Don se narodil mimo manželství 6. 2. 2007 a má 2 sourozence (Tonny a Barryman). Matka je uklízečkou na základní škole, její příjem je velmi malý. Rodina bydlí v třípokojovém hliněném domku u babičky, která se ale stará ještě o dalších sedm dětí. Vodu si nosí z jezera, vaří na dřevěném uhlí a dříví a svítí petrolejkou. V roce 2019 chodí do 4. třídy zkladní školy.Chlapec potřebujr podporu ve výši 2.400 Kč/100 EUR na trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.