Domů

Adopce - Humphrey Oscar David

Zpět
Číslo dítěte: 52141
Chlapec,
Adoptován
Humphrey Oscar David je v programu adopce od roku 2013 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West/Ufira
Země: Kenya
Matka: Judith Atieno, nar. 1983, prodává ryby
Otec: zemřel, zemřel
Popis situace: Humphrey se narodil 14. 11. 2008 a má 3 sourozence: Marion, Mami a Isha, všichni chodí do školy. Otec zemřel a matka se snaží uživit rodinu prodejem ryb. Bydlí v hliněném domku na venkově, vaří na dříví, svítí petrolejkou a pro vodu chodí do jezera. Přijem rodiny nestačí na pokrytí základních potřeb rodiny. V roce 2018 půjde chlapec do 3. třídy základní školy.
Kontakt: Helena Kučerková, helena.kucerkova@adopceafrika.cz, tel. +420 724 855 974

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.