Domů

Adopce - Danish Devonce Sammy

Zpět
Číslo dítěte: 52144
Chlapec,
Adoptován
Danish Devonce Sammy je v programu adopce od roku 2013 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West/Luanda
Země: Kenya
Matka: Sally Akinyi, nar. 1984, zemědělec
Otec: Samwel Odira Odero, nar. 1981, zemědělec
Popis situace: Danish Devonce Sammy pochází z rodiny se čtyřmi dětmi. Jeho rodiče jsou drobní zemědělci. Danishovi sourozenci jsou Erick Okoth, Harry Belland a Flava Savota. Všichni sourozenci chodí do školy. Kromě vlastních dětí se rodiče starají ještě o dva sirotky, kteří by jinak neměli kam jít a o starého dědečka. Chlapec nemá žádné zdravotní problémy. Žijí v třípokojovém plechovém zastřešené domku, který jim patří, vaří na dříví a vodu berou z Viktoriina jezera.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.