Domů

Adopce - Steven Odhiambo Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52152
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Wakondo
Země: Kenya
Matka: zemřela, zemřela
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: Norah Owala Olal, nar. 1955, rybářka
Popis situace: Chlapcovi rodiče zemřeli a stará se o něj jeho stará babička. Kromě Stevena se stará o dalších pět dětí, kteří jsou poloviční sirotci. Její jediný příjem je z rybaření, ten je však tak malý, že sotva stačí na jídlo pro tuto velkou rodinu. Proto byl Steven proto umístěn do sirotčince na Ostrově Naděje, z tohoto důvodu potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo. Školné pro Stevena činní částku 2 400,- Kč za školní období.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.