Domů

Adopce - Voynic Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52156
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Kaswanga
Země: Kenya
Matka: Mollena Atieno, nar. 1984, nežije s dítětem
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: Esther Anyango Okeyo, nar. 1942, drobná farmářka
Popis situace: Voynic se narodil jako nemanželské dítě v době, kdy jeho maminka ještě chodila do školy. Po narození nechala dítě u babičky a odešla. Nikdo neví, kde je od roku 2002. Babička se živí jako rolnice. Její příjem nestačí na to, aby mohl chodit chlapec do školy. Proto byl Boynic umístěn do sirotčince na Ostrově Naděje. Z tohoto důvodu potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.