Domů

Adopce - Samson Ochieng Elisha

Zpět
Číslo dítěte: 52160
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kisumu Wanyama
Země: Kenya
Matka: zemřela, zemřela
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: Elida Atieno Oraya, nar. 1948, drobná farmářka
Popis situace: Samson je nejmladší ze tří dětí. Po smrti rodičů žily děti se starou babičkou, která ale nemá dostatečné příjmy na to, aby se o ně dál postarala. Samson byl proto nejprve přesunut do sirotčince na Ostrově Naděje, V roce 2023 studije čtvrtý roční střední školy a bydlí na internátě. Proto potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo, tj. 5600 Kč / 220 EUR za trimestr. Samson je hodně sportovně nadaný, miluje fotbal a volejbal. Je poctivý a svědomitý a v kolektivu velmi oblíbený. Ve škole mu jdou lépe humanitní předměty.
Kontakt: Michaela Válková (Dvořáčková), , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.