Domů

Adopce - Joyce Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 52188
Dívka,
Adoptována
Joyce Atieno je v programu adopce od roku 2013 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Ufira
Země: Kenya
Matka: Jane Akoth, nar. 1997, studentka
Otec: -, neznámý
Opatrovník: Nerea Odero Oketch, nar. 1954, prodejkyně zeleniny
Popis situace: Joycina maminka je velmi mladá a ještě chodí do školy. Proto se o obě stará jejich babička. Je to vdova a peníze na živobytí a školné pro Joycinu maminku obstarává pouze prodejem zeleniny. Kromě toho se stará ještě o další dítě. Na školné pro Joyce tak již opravdu nezbývá, už dva adoptivní rodiče bohužel nemohli z finančních důvodů Joyce dále podporovat. V roce 2020 je Joyce 9 let, chodí do čtvrté třídy a její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR na rok.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.