Domů

Adopce - Lewinsky Imbiyoyi

Zpět
Číslo dítěte: 52232
Dívka,
Adoptována
Lewinsky Imbiyoyi je v programu adopce od roku 2014 a navštěvuje školu Maranatha Academy.
Město, čtvrť: Nairobi Kawangware
Země: Kenya
Matka: Robina Miraho, nar. 1984, žena v domácnosti
Otec: Henry Mwakanyu, nar. 1981, příležitostná práce
Popis situace: Lewinsky Imbiyoyi se narodila 26. 12. 2009 ve čtvrti Kawangware Estate v Nairobi. V roce 2014 dívka nastoupila do školky. Má staršího bratra Pheroze Senerwa, který chodí na základní školu. Měsíční čistý příjem rodiny je 6.800 KES (asi 1200 Kč). Matka je v domácnosti, příjem rodiny se snaží zajišťovat otec příležitostnou prací, ale bohužel se mu nedaří zaopatřit své děti. Rodina bydlí v pronajatém domku se dvěma místnostmi a se 4 dalšími lidmi. Používají petrolej na vaření a svícení, vodu na pití a praní berou z vodovodu. Dívka je zdravá. V roce 2021 je Lewinsky v 5. třídě základní školy a její podpora tedy stojí 2.400 Kč/ 100 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.