Domů

Adopce - Euralia Akinyi Opere

Zpět
Číslo dítěte: 52279
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Euralia Akinyi Opere je v programu adopce od roku 2014 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre East [Sienga]
Země: Kenya
Matka: Asha Achieng Opere, nar. 1989, rybářka
Otec: -, zemřel
Popis situace: Euralia Akinyi Opere se narodila v roce 2011 jako druhorozená do rodiny se 3 dětmi. Otec, který byl jediným živitelem rodiny, zemřel a zanechal matku samotnou v péči o děti. Matka pracuje jako rybářka, ale její průměrný měsíční příjem 1800 KES (přibližně 437 Kč) je příliš malý, aby mohla dětem zaplatit školné a zajistit dostatek jídla. Rodina žije v třípokojovém hliněném domku, používají palivové dříví na vaření, petrolejovou lampu na svícení a vodu berou z jezera. Dívka je zdravá. V roce 2022 Euralia nastoupila do páté třídy základní školy. Adopce tohoto dítka stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.