Domů

Adopce - George Stallon Ogutu

Zpět
Číslo dítěte: 52349
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West [Gumba]
Země: Kenya
Matka: GodLiver Perez Shiundu, nar. 1971, prodavačka ryb
Otec: Jared Ogutu Apunda, nar. 1975, rybář
Popis situace: George se narodil 15.3.2012. Pochází z polygamní rodiny, ve které je jeho matka poslední ze tří žen otce. V jejich domácnosti je George nejmladší ze čtyř dětí. Jeho sourozenci jsou Eugine, Mitchel a Lewis. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem, který rodina vydělá – 3000 KES (přibližně 770 Kč) za měsíc, je velmi malý na školné pro děti a zajištění dalších základních potřeb rodiny. Rodina má šest členů a všichni žijí v jednopokojovém hliněném domku. Vaří na dříví, ke svícení používají petrolej a vodu berou z jezera. George je zdravý chlapec. Dítě od ledna 2016 nastoupí do školky Ostrova Naděje na Rusinga Island.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.