Domů

Adopce - Seline Vera Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 52356
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Caroline Atieno, nar. 1980, prodává ryby
Otec: Benard Atieno, nar. 1974, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Seline Vera má 6 sourozenců a v domácnosti s nimi žije ještě jedno další dítě (bratranec), takže společně s maminkou a tatínkem jich je v domě 10. Bydlí v kamenném domku. Rodiče se živí rybařením. Jejich výdělek závisí na množství ryb, které se podaří ulovit a prodat. Uživit velkou rodinu a zaplatit školné pro děti je velmi náročné. Seline v roce 2022 chodí do 4. ročníku SŠ. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, dívka by potřebovala podporu ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.