Domů

Adopce - Florence Auma

Zpět
Číslo dítěte: 52360
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Siaya MorMalanga
Země: Kenya
Matka: Caroline Awuor Omondi, nar. 1989, farmářka
Otec: John Omondi Otieno, nar. 1985, rolník
Opatrovník: -
Popis situace: Florence se narodila 26.2.2015 a žije se svými rodiči ve čtvrti MorMalanga, v oblasti Siaya. Otec John Omondi je rolník a matka Carolin Awuor je drobná farmářka. Jejich průměrný měsíční příjem je 3000 KES (přibližně 740 Kč). Florence má 2 mladší sourozence - Liona a Raphaela, kteří chodí do školy. Rodina bydlí ve dvoupokojovém domku s doškovou střechou. Používají dříví na vaření, lampu na svícení a vodu berou z přehrady. Florence je zdravá dívka. V roce 2023 nastoupila do druhého ročníku střední školy. Adopce stojí 5,600 Kč/ 220 EURO za školní období.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.