Domů

Adopce - Miriam Mulee

Zpět
Číslo dítěte: 52394
Dívka,
Adoptována
Miriam Mulee je v programu adopce od roku 2018 a dnes navštěvuje školu St. Vincent Imilini Primary School.
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Janet Mbitte, nar. 1979, obchodnice
Otec: -, s dítětem nebydlí
Popis situace: Miriam se narodila 28.3.2003. Má jednoho sourozence: Stephena. Matka se rozvedla a znovu vdala, ale manžel zemřel. Rodina s dětmi žije v babiččině domě. Farmaří a je tak závislá na deštích. Průměrný měsíční příjem rodiny je 4.000 KES (cca 800 Kč). Vaří na dříví, svítí lampou a pro vodu si chodí k řece. Dívka ráda hraje netbal a ve škole ji nejvíc baví práce se spolužáky. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 chodí do 7. třídy základní školy.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.