Domů

Adopce - Monicah Katunge

Zpět
Číslo dítěte: 52395
Dívka,
Adoptována
Monicah Katunge je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Yanzonga Primary School.
Město, čtvrť: Kathiani Katitu
Země: Kenya
Matka: Mary Wangui Ngunyi, nar. 1986, obchodnice
Otec: -, s dítětem nebydlí
Popis situace: Monicah se narodila v roce 2007 a je jedináček. Matka se provdala za muže, který jí začal být nevěrný a oženil se s jinou ženou, takže se v roce 2006 rozvedli. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3000 KES. Čtyřčlenná rodina žije ve vlastním polohliněném domě. Vaří na dříví, svítí lampou a pro vodu si chodí k řece nebo do studny. Monicah je zdravá dívka. Dívka si ráda hraje s kamarády a ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou nebo učitelkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. třídy základní školy.
Kontakt: Lucie Valtová, lucie.valtova@adopceafrika.cz, tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.