Domů

Adopce - Penninah Adhiambo Ocheng

Zpět
Číslo dítěte: 52437
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Lenana
Země: Kenya
Matka: Janefifa Nanjala Wamalwa, nar. 1962, práce v kosmetickém salonu
Otec: Allan Odongo, zemřel
Popis situace: Peninah se narodila 23.3.2003 a navštěvuje šestou třídu základní školy (informace z roku 2015). Její matka Janefifa Nanjala Wamalwa pracuje v jednom kosmetickém salonu v Nairobi a veškerý rodinný příjem je pouze na ni, protože otec dívky již nežije. Průměrný měsíční příjem činí 6000 KES (1374 Kč) a nestačí to pro stoprocentní zajištění základních životních potřeb. Žijí v jednopokojovém pronajatém domku, k vaření využívají kamna, ke svícení používají parafín a vodu berou a získávají z vrtu.
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.