Domů

Adopce - Vena Mokeira Ongoi

Zpět
Číslo dítěte: 52441
Dívka,
Adoptována
Vena Mokeira Ongoi je v programu adopce od roku 2016 a dnes navštěvuje školu NGANDO PREPARATORY SCHOOL.
Město, čtvrť: Nairobi Lenana
Země: Kenya
Matka: Nancy Moraa, nar. 1990, žena v domácnosti
Otec: Wilfred Ongoi, nar. 1983, řidič
Opatrovník: -
Popis situace: Vena Mokeira Ongoi se narodila 14.1.2007 a má mladší sestru, Anne Pacifica. Matka Nancy Moraa je žena v domácnosti a otec Wilfred Ongoi se živí jako řidič. Jejich průměrný měsíční příjem činí 14000 KES (přibližně 3206 Kč). To však, je velmi málo vzhledem k rodinné situaci. V poslední době má otec vážné dýchací potíže a velká část jeho výdělku, jde na jeho léčbu. Rodina tak nemá na placení školních poplatků. Přestože má Vena školu velmi ráda, kvůli časté absenci ve škole, pomalu ztrácí motivaci ke studiu. Čtyřčlenná rodina žije v pronajatém hliněném domě, vaří si na kamnech, používají elektrické osvětlení a vodu berou z vrtné sondy.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.