Domů

Adopce - Antony Mbugua

Zpět
Číslo dítěte: 52447
Chlapec,
Adoptován
Antony Mbugua je v programu adopce od roku 2015 a navštěvuje školu Mutuini Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi -
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: James Gitau Ngari, nar. 1970, prodavač mléka
Popis situace: Antony Mbugua se narodil 17.12.2004 a má dva starší sourozence: Sammy a Rachel. V současné době navštěvuje pátou třídu ZŠ Ngando preparatory school (informace z roku 2015). Matka jim zemřela a otec je samoživitelem. Živí se prodáváním mléka, což bohužel nestačí pro zajištění životních potřeb dětí a jejich prarodičů, kteří jsou na něm rovněž závislí. Situaci o to více komplikuje zdravotní stav otce, který je HIV pozitivní a sám Antony trpí astmatem. Průměrný rodinný příjem je 5000 KES (přibližně 1145 KES). Pětičlenná rodina žije v rodinném polohliněném domku s plechovou střechou, vaří si na kamnech na dříví a využívají elektrického osvětlení.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.