Domů

Adopce - Triza Fanise Wambua

Zpět
Číslo dítěte: 52452
Dívka,
Adoptována
Triza Fanise Wambua je v programu adopce od roku 2015 a navštěvuje školu NGANDO PREPARATORY SCHOOL.
Město, čtvrť: Nairobi Lenana
Země: Kenya
Matka: Elizabethj Auma Ongamo, nar. 1975, krejčí
Otec: Josphat Wambua, nar. 1971, řidič
Opatrovník: -
Popis situace: Triza se narodila 3.9.2011, má dva sourozence a žije se svou rodinou v Nairobi. Její matka Elizabeth Auma Ongamo pracuje jako krejčí a její otec Josphat Wambua se živí jako řidič. Jejich průměrný měsíční příjem je 12.000 KES (přibližně 2773 Kč), v šesti žijí v pronajatém polohliněném domku, vaří na kamnech, mají elektrické osvětlení a vodu kupují u prodejce. Jejich příjem však nestačí, aby zajistil vše nutné všem šesti členům rodiny, přičemž rodiče nemají, jak platit Trize školné. V roce 2020 chodí Triza do 3. třídy základní školy, ale její adoptivní rodič bohužel musel přerušit z finančních důvodů adopci. Aby mohla Triza ve studiu pokračovat, potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR na trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.