Domů

Adopce - Anold Mulwa Mutunga

Zpět
Číslo dítěte: 52471
Chlapec,
Adoptován
Anold Mulwa Mutunga je v programu adopce od roku 2015 a navštěvuje školu Luz acyademy athi river.
Město, čtvrť: Nairobi Makandara
Země: Kenya
Matka: -, nebydlí s dítětem
Otec: Simon Mutunga, nar. 1968, zemřel
Popis situace: Anold se narodil 28.2.2011 ve čtvrti Arthi River. Chodí do školy St. Michael's Academy (informace z roku 2015). Má 2 starší sestry - Grace Mulwa a Mary Mulwa. Dříve sourozenci bydleli s jejích otcem, který je samoživitel, v třípokojovém polo-hliněném pronajatém domku. Rodiče se rozvedli, matka rodinu opustila a znovu se provdala. Nicméně jeho otec v březnu roku 2020 zemřel... Anold nyní bydlí se svou babičkou a proto velmi potřebují pomoc. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.