Domů

Adopce - Anold Mulwa Mutunga

Zpět
Číslo dítěte: 52471
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Makandara
Země: Kenya
Matka: -, nebydlí s dítětem
Otec: Simon Mutunga, nar. 1968, farmář
Popis situace: Anold se narodil 28.2.2011 ve čtvrti Arthi River. Chodí do školy St. Michael's Academy (informace z roku 2015). Má 2 starší sestry - Grace Mulwa a Mary Mulwa. Všichni bydlí se svým otcem, který je samoživitel, v třípokojovém polo-hliněném pronajatém domku. Rodiče se rozvedli, matka rodinu opustila a znovu se provdala. Otec je farmář. Průměrný měsíční příjem rodiny je 7000 KES (přibližně 1650 Kč), ale výdělek silně závisí na množství srážek a úrodě! Používají dřevěné uhlí na vaření, parafín na svícení a vodu berou z jezera. Anold je zdravý chlapec.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.