Domů

Adopce - Gradue Masibo

Zpět
Číslo dítěte: 52473
Chlapec,
Adoptován
Gradue Masibo je v programu adopce od roku 2016 a dnes navštěvuje školu Stevens Academics.
Město, čtvrť: Nairobi Mukuru Kwa Njenga
Země: Kenya
Matka: Isabellah Dodo, nar. 1983, neproškolená učitelka
Otec: David Masibo, nar. 1978, nezaměstnaný
Popis situace: Graduel Masibo se narodil 15.12.2008 ve čtvrti Mukuru Kwa Njenga. Chodí do školy Stevens Academics (informace z roku 2015). Jeho starší sestra Terry Masibo chodí do stejné školy. Škola, kam obě dětí chodí je v blízkosti jejich domu. Rodina bydlí v jednopokojovém hliněném domku, který mají v pronájmu. Otec je astmatik a bohužel nemá práci. Matka je nezaškolená učitelka, ale stálou práci nemá. Průměrný měsíční příjem rodiny je 5500 KES (přibližně 1300 Kč), ale je těžké uhradit z toho školné pro obě děti a zajistit potřeby celé rodiny. Používají dřevěné uhlí na vaření, lampu na svícení a vodu berou z vodovodu. Graduel je zdravý chlapec. V roce 2018 půjde chlapec do 4. třídy základní školy.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.