Domů

Adopce - Emmanuel Mukabi Jonah

Zpět
Číslo dítěte: 52492
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mbale Ebusiloli
Země: Kenya
Matka: Nancy Khatievi, nar. 1983, žena v domácnosti
Otec: Jaston Mukabi, nar. 1966, ostraha
Opatrovník: -
Popis situace: Emanuel pochází ze tří dětí a narodil se 25.12. 2005. Všichni žijí se svými rodiči ve vesnici Ebusioli. Otec je zaměstnán jako hlídač a matka je žena v domácnosti. Jejich měsíční příjem činí 2 000 KES, což je přibližně 470 Kč. Rodina žije v hliněném domě s plechovou střechou, vaří na dříví a získávají vodu z potoka. Emanuel nemá žádné zdravotní potíže. V roce 2022 chodí do prvního ročníku střední školy a k jeho podpoře je potřeba 5.600 Kč/ 220 EUR na jedno školní období. Pomůžete mu pokračovat ve studiu?
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.