Domů

Adopce - Keric Asava

Zpět
Číslo dítěte: 52547
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Nyamasaria
Země: Kenya
Matka: Martha Oloo, nar. 1976, uklizečka
Otec: Kennedy Shivachi, nar. 1974, nezaměstnaný, nežije s rodinou
Opatrovník: -
Popis situace: Keric se narodil v roce 2001 jako druhorozený do rodiny ve 4 dětmi. Má dva starší bratry Keith Oloo a Keryl Shivachi a mladší sestru Whitney Sayo. Otec má psychické problémy a je závislý na alkoholu. O rodinu se nestará, nebydlí s nimi a nikdo neví, kde se nachází. Sice byl na léčení, ale po pár měsících z léčení odešel. Matka má občasnou práci jako uklizečka v místní nemocnici Avenue Hospital. Její průměrný měsíční příjem je 5000 KES (přibližně 1 227 Kč), ale bohužel do nestačí na pokrytí školních výdajů pro všechny děti. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém domku, používají dřevěné uhlí na vaření, elektřinu na svícení a vodu berou z komunitního vodovodu. Keric je zdravý. V roce 2020 chlapec studuje 4. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.