Domů

Adopce - Samwel Akoth Orato

Zpět
Číslo dítěte: 52551
Chlapec,
Adoptován
Samwel Akoth Orato je v programu adopce od roku 2016 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamgere Rusinga Island
Země: Kenya
Otec: John Orato Okongo, nar. 1946, -
Popis situace: Samwel je nemladší z rodiny. Má staršího bratra Washingtona, který je také v programu adopcí a v sirotčinci (ID 52184), narodil se v roce 2000. Matka, která byla aktivní a prodávala ryby, zemřela a nechala děti s otcem, který je velmi starý a nemocný a nemůže pracovat, aby uživil rodinu. Je zcela závislí na darech od sousedů, od kterých dostává i každodenní jídlo. Otec žije v hliněném domku, který mu patří. Na vaření má oheň, svítí díky malému solárnímu panelu, vodu má z jezera. Samwel je zdravý. Kvůli velmi chudým popdmínkám a protože se otec nemůže o chlapce starat, byl Samwel umístěn do našeho sirotčince Ostrov Naděje. Potřebuje podpořit částkou 1400 Kč/měsíc (16.800 Kč/rok) nebo 55 Eur/měsíc (660 Eur/rok).
Kontakt: Barbora Sladká, , tel. +420736109704

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.