Domů

Adopce - Ezekiel Omondi Nyayiera

Zpět
Číslo dítěte: 52557
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nyabera Uyoma
Země: Kenya
Otec: Arthur Argwenge, nar. 1973, příležitostné práce
Popis situace: Ezakiel je nejmladší ze dvou dětí. Jeho starší sestra se jmenuje Jackline Atieno. Když matka zemřela, otec se opět oženil se ženou, která má jedno vlastní dítě. Tato nová žena nemá ráda Ezakiela a jeho sestru, k dětem je velmi tvrdá a krutá, pokud otec není doma, nedostanou ani najíst. Průměrný měsíční příjem rodiny je 4000 Kshs (cca 1000 Kč). Pět lidí žije v pronajímaném dvou-pokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí díky malému solárnímu panelu, vodu mají z řeky. Ezakiel je na tom zdravotně dobře. Vzhledem k podmínkám doma bude umístěn do sirotčince na Ostrově Naděje, potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/měsíc (16.800 Kč/rok) nebo 55 Eur/měsíc (660 Eur/rok).
Kontakt: Jana Buláková, , tel. +420 720 143 941

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.