Domů

Adopce - Joyce Mary Achieng Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 52571
Dívka,
Adoptována
Joyce Mary Achieng Onyango je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Luanda
Země: Kenya
Matka: Maurine Akinyi Onyango, nar. 1989, prodává zeleninu
Otec: Fredrick Onyango, nar. 1985, rybář
Popis situace: Joyce je nejmladší členkou rodiny. Má 2 sourozence - Sheilla Atieno Onyango (nar. 2007) a Stanley Oshea Onyango (nar. 2010). Její otec rybaří a matka prodává zeleninu podél silnice. Průměrný měsíční příjem rodiny je okolo 1000 Kshs (cca 250 Kč), což je velmi málo na zajištění jídla pro celou rodinu a na zaplacení školného dětem. Rodina bydlí v dvoupokojovém hliněném domku, který jim patří. K vaření využívají dřevo či uhlí, svítí petrolejkou a vodu získávají z jezera. Joyce ráda zpívá a vaří. Momentálně je v dobrém zdravotním stavu až na příležitostnou malárii. Dívka by měla v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.