Domů

Adopce - Michael Odhiambo Ondiek

Zpět
Číslo dítěte: 52573
Chlapec,
Adoptován
Michael Odhiambo Ondiek je v programu adopce od roku 2017 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kiagasa
Země: Kenya
Matka: Linda Atieno Ondiek, nar. 1983, v domácnosti
Otec: Samwel Kisia Ondiek, nar. 1968, taxikář na motorce [Boda boda]
Opatrovník: Anastasia Adera Ondiek, nar. 1939, drobná farmářka
Popis situace: Michael je nejmladším členem rodiny. Má dva sourozence - David Owino Ondiek (nar. 1992), Conslate Akoth Ondiek (nar. 1996). Otec je taxikářem na motorce [Boda boda]. Rodiče nežijí spolu a děti zůstali s otcem, který se díky svému povolání o ně nemůže starat. O děti se tudíž stará babička. Průměrný měsíční příjem rodiny je okolo 2500 Kshs. (cca 625 Kč), což je velmi málo na zaplacení školného všem dětem (2 sourozenci jsou již na vysoké škole) a na uživení rodiny. Rodina bydlí v třípokojovém polo-hliněném domě, který jim patří. Používají dřevo na vaření, petrolejku na svícení a vodu získávají z jezera. Michael je momentálně v dobrém zdravotním stavu. Chlapec by měl v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.