Domů

Adopce - Kevin Maxton Ogolla

Zpět
Číslo dítěte: 52579
Chlapec,
Adoptován
Kevin Maxton Ogolla je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kiagasa
Země: Kenya
Matka: Emmaculate Auma Ogolla, nar. 1997, v domácnosti
Otec: Tobias Ogolla Otieno, nar. 1977, tesař
Popis situace: Kevin pochází z polygamní rodiny, jeho matka je druhou ženou Kevinova otce. První žena už zemřela a zanechala po sobě děti, o které se teď stará Kevinova matka. Mimo to má Kevin ještě dva vlastní sourozence - Rooney Okoth Ogolla (nar. 2010), Junior Otieno Ogolla (nar. 2014). Kevinův otec je tesař, maminka se stará o domácnost. Průměrný měsíční příjem rodiny je okolo 1,800 Kshs (cca 370 Kč), což je velmi málo na pokrytí základních životních potřeb celé rodiny. Na příjmu je závislých 9 lidí. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou a na svícení využívají i malý solární panel. Kevin je v dobrém zdravotním stavu. Chlapec v roce 2017 nastoupil do školky v komunitním centru Ostrov Naděje. Od poloviny roku 2018 hledá nového adoptivního rodiče, platba za trimestr je 2,400 Kč/100 Eur.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.