Domů

Adopce - Risper Akinyi Odiwuor

Zpět
Číslo dítěte: 52589
Dívka,
Adoptována
Risper Akinyi Odiwuor je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Ufira
Země: Kenya
Matka: Judith Kerubo, nar. 1992, v domácnosti
Otec: Willingstone Odiwuor, nar. 1987, příležitostný přivýdělek
Popis situace: Risper je nejmladším potomkem v rodině o třech dětech. Otec se snaží příležitostně vydělávat, zatímco matka je v domácnosti. Průměrný měsíční příjem, který otec získává (okolo 2000 Kshs, cca 500 Kč), je velmi málo na uživení celé rodiny a placení školného dětem. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z řeky, vaří na uhlí a svítí petrolejkou. Risper je momentálně v dobrém zdravotním stavu. Dívka by měla v roce 2017 nastoupit do školky v komunitním centru Ostrov Naděje.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.