Domů

Adopce - Felix Sumba Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52606
Chlapec,
Adoptován
Felix Sumba Omondi je v programu adopce od roku 2017 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Utajo
Země: Kenya
Opatrovník: Jorim Sumba Okatch, nar. 1950, drubný farmář
Popis situace: Felix se narodil v roce 2010 a má jednoho staršího bratra Doriana. Oba rodiče zemřeli a o děti se neměl kdo starat. Proto se jich ujaly staří prarodiče. Kromě Felixe a jeho bratra se starají ještě o jednoho jejich bratrance, který je poloviční sirotek. Rodina je na tom zdravotně dobře, kromě babičky, která pro rodinu připravuje jídlo a má problémy s chozením. Felix je zdráv, kromě občasné malárie. Žijí v polo-hliněném domku o dvou místnostech, který jim patří. Používají dřevo nebo uhlí na vaření, petrolej nebo solární panýlek na svícení, a pro vodu chodí k jezeru. Kvůli velmi obtížné situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. V roce 2021 chlapec chodí do 3. třídy ZŠ. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600,- Kč/220 EUR za školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.