Domů

Adopce - Brian Odhiambo Erick

Zpět
Číslo dítěte: 52608
Chlapec, 13 let
Adoptován
Brian Odhiambo Erick je v programu adopce od roku 2017 a navštěvuje školu Waregi Primary School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Waregi
Země: Kenya
Opatrovník: Nolly Anyango Odhiambo, nar. 1964, drobná farmářka
Popis situace: Brian se narodil jako nejstarší v rodině čtyř dětí. Jeho sourezenci jsou Rodrick Erick Otieno, Junior Otieno, Fidel Otieno (jejich věk v roce 2023: 10, 8, 7 let ). Oba rodiče zemřeli a sourozence zanechali se svou babičkou, která je drobná farmářka, a snaží se o děti postarat. Kromě Briana a sourozenců má babička šest svých vlastních dětí. Babička je vdova. Její průměrný měsíční příjem je 6000 KES (1380 Kč). V rodině je tedy 10 rodinných příslušníků a bydlí v polohliněném domku se dvěmi místnostmi, který jim patří. Získávají vodu z jezera, využívají palivové dříví na vaření a solární lampu pro osvětlení. Brian je v současné době zdravý. V roce 2023 chodí Brian do 5 třídy ZŠ, jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Iveta Hovadíková, , tel. +420 732 827 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.