Domů

Adopce - Lentafia Akinyi Odira

Zpět
Číslo dítěte: 52613
Dívka,
Adoptována
Lentafia Akinyi Odira je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre west [Ufira]
Země: Kenya
Matka: Susan Adhiambo Abig, nar. 1986, prodejkyně ryb
Otec: Daniel Odira Abiga, nar. 1975, rybář
Popis situace: Lentafia je druhá nejmladší z rodiny se čtyřmi dětmi. Má dva starší bratry: Nashon Aura (narozen 2007) a Jim Onyango (narozen 2010) a jednoho mladšího bratra Hanshy Otieno (narozen 2016). Otec rybaří na sítích jiných lidí a matka prodává ryby. Příjem rodiny je malý, okolo 5000 KES (cca 1070 Kč) a nestačí na uživení celé rodiny a placení školních poplatků všem dětem. Rodina žije v hliněném domu o třech místnostech, který jim patří. Vodu získávají z jezera, svítí petrolejkou a vaří na dříví nebo uhlí. Lentafia je na tom zdravotně dobře, až na občasnou malárii. Dívka by měla v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.