Domů

Adopce - Alex Furguson Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52635
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga West Nyagera
Země: Kenya
Matka: Christine Awuor Otieno, nar. 1995, v domácnosti
Otec: Oliver Otieno Ouma, nar. 1985, příležitostné práce
Opatrovník: -
Popis situace: Alex je druhorozeným dítětem (má sestru Sheryll nar. 2012). Tatínek dělá příležitostné práce, maminka se stará o domácnost. Měsíční příjem rodiny je nízký: 2,300 KES (tj. cca 500 Kč). Rodina bydlí ve vlastním hliněném domě, který má tři místnosti. Berou vodu z jezera, vaří na ohni a používají dřevěné uhlí. Svítí petrolejem. V domě bydlí ještě stará a nemocná matka tatínka, o niž se rodina stará. Alex je zdravý, jen občas trpí malárií. Chlapec by měl v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.