Domů

Adopce - Lovina Risper Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52636
Dívka,
Adoptována
Lovina Risper Akinyi je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre west (Ufira)
Země: Kenya
Matka: Rose Auma Ochieng, nar. 1989, prodává ryby
Otec: Benard Ochieng Okomo, nar. 1984, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Lovina je posledním dítětem ze čtyř dětí (má sourozence Vincenta nar. 2010, Richarda nar.2007 a Stanleyho nar. 2004). Rodiče se ještě starají o jedno dítě, které pochází z hodně chudé rodiny.Tatínek rybaří a maminka nakupuje a prodává ryby. Jejich měsíční příjem je 5,200 KES (cca 1,100 Kč), což nestačí na pokrytí potřeb rodiny. Rodina bydlí ve vlastním hliněném domě, který má dvě místnosti. Vaří na ohni a berou vodu z jezera. Na svícení využívají sluneční energii. Lovina je zdravotně v pořádku. Dívka by měla v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Helena Kučerková, helena.kucerkova@adopceafrika.cz, tel. +420 724 855 974

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.