Domů

Adopce - David Otieno Oluoch

Zpět
Číslo dítěte: 52641
Chlapec,
Adoptován
David Otieno Oluoch je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West (Ufira)
Země: Kenya
Matka: Sarah Achieng Oyugi, nar. 1987, v domácnosti
Otec: Nashon Oluoch Odhiambo, nar. 1979, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: David se narodil jako druhý do rodiny se třemi dětmi (sourozenci Steven nar. 2005 a Peterlis nar. 2015). Tatínek rybaří a maminka se stará o domácnost. Měsíční příjem je 4,500 KES (cca 1,000 Kč), což nestačí na pokrytí potřeb rodiny a zároveň na hrazení nákladů spojených se vzděláním. Rodina žije ve vlastním hliněném domku, který má tři místnosti. Berou vodu z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. David je zdravý, jen občas se léčí s malárií. Chlapec by měl v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.