Domů

Adopce - Denzel Onyango Odhimbo

Zpět
Číslo dítěte: 52675
Chlapec,
Adoptován
Denzel Onyango Odhimbo je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Swanland Village School.
Město, čtvrť: Nairobi Pathway
Země: Kenya
Matka: Christine Juma Orito, nar. 1973, dobrovolná koordinátorka
Otec: John Odhiambo Aloo, nar. 1964, příležitostné práce
Popis situace: Denzel je nejmladším členem rodiny. Má 4 další sourozence Juliet (ID 50120) narozenou 1995, Derricka narozeného 1998, Glendu narozenou 2000 a Jane narozenou 2002. Finanční situace v rodině se zhoršila poté, co otec přišel o práci. V současné době má jen příležitostné práce. Maminka je dobrovolnicí v komunitním centru pro zdraví. Rodina má velmi malý příjem cca 2800 KES/560 Kč na měsíc. Rodina žije v pronajatém domě, do kterého je zavedená elektřina. Vaří na kamnech a vodu získávají z vrtu. Ve volném čase Denzel rád hraje fotbal a tancuje. Doma je velmi pracovitý a ve škole má velmi dobré výsledky. Denzel je na tom zdravotně dobře mimo občasných problémů s dýcháním. Denzel je v roce 2019 v 7. třídě základní školy na SwanlandVillageSchool. Kvůli finanční situaci v rodině nemůže pravidelně chodit do školy, a proto byl zařazen do adopce. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Helena Havlišová, , tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.