Domů

Adopce - Jeremy Liam Munga

Zpět
Číslo dítěte: 52685
Chlapec,
Adoptován
Jeremy Liam Munga je v programu adopce od roku 2018 a navštěvuje školu Umoja Primary School.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Sharon Kotack, nar. 1986, příležitotné práce
Popis situace: Jeremy žije pouze se svou matkou, která nemá žádnou stálou práci, přivydělává si příležitostnou prací, např. praním prádla. Její měsíční příjem je cca 2.500 KES/ 500 Kč na měsíc. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku z plechu a dřeva. Do domku je zavedená elektřina a vodovod. Na vaření používají kamna. Jeremy je zdravý. V roce 2020 by měl chodit do 3. třídy základní školy. Jeremy rád hraje fotbal a jezdí na kole. Kazdou neděli chodí do kostela. Jednou až dokončí studia by chtěl být inženýrem. Nejoblíbenějšími předměty jsou matika, vědy, angličtina a svahilština, taky moc rád kreslí.  Pro svobodou matku je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. V roce 2020 přišel chlapec o prvního adoptivního rodiče. Proto jsme se rozhodli, že Jeremyho zařadíme do programu adopcí, aby nemusel kvůli nezaplacenému školnému odejít ze školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.