Domů

Adopce - Whitney Gatha

Zpět
Číslo dítěte: 52698
Dívka,
Adoptována
Whitney Gatha je v programu adopce od roku 2018 a navštěvuje školu Hamisi Primary School.
Město, čtvrť: Hamisi Kibsien
Země: Kenya
Matka: Vivian Nafula, nar. 1980, v domáccnosti
Otec: Joseph Sasia, nar. 1977, farmář
Popis situace: Whitney žije se svými rodiči a dalšími dvěma sourozenci. Má bratra Rodgerse (2000) a sestru Chelsea (2005). Maminka je v domácnosti a tatínek pracuje na malé farmě. Příjem rodiny je nízký a to cca 4.500 KES/ 900 Kč na měsíc. Rodina žije ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z potoka. Whitney má občas problémy se sluchem. V roce 2018 by měla chodit do posledního ročníku mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny školní poplatky. Proto jsme se rozhodli, že rodinu podpoříme a zařadíme Whitney do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.