Domů

Adopce - Jumaa Sudi

Zpět
Číslo dítěte: 52709
Chlapec, 20 let
Není adoptován
Město, čtvrť: Mombasa Magogoni
Země: Kenya
Matka: MwanahamisiSudi, nar. 1982, -
Popis situace: Jumaa bydlí s maminkou a mladším bratrem (nar. 2007) v jedné místnosti v nájemním hliněném domku. Má také sestru Jorii (nar. 2002), která ale žije u příbuzných. Maminka je svobodná a má lehké mentální postižení, které jí někdy brání v tom najít si práci a živit rodinu. Rodina vaří na ohni a používá dřevěné uhlí. Vodu berou z městského vodovodu. Svítí petrolejkou. V roce 2023 nastoupil do 2.ročníku střední školy, ale přišel nyní o svého adoptivního rodiče. Potřebuje podpořit částkou 5600 Kč/220 Eur za trimestr. Adopce bude tedy pro rodinu velkou pomocí. Chlapec rád hraje fotbal s kamarády a ve škole má nejraději matematiku.
Kontakt: Iveta Hovadíková, , tel. +420 732 827 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.