Domů

Adopce - Agnes Akinyi Owour

Zpět
Číslo dítěte: 52711
Dívka,
Adoptována
Agnes Akinyi Owour je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Baraka Primary School.
Město, čtvrť: Nairobi Shauri Moyo
Země: Kenya
Matka: Elisha Owour Apollo, nar. 1983, příležitostná řidička
Popis situace: Agnes žije se svou matkou a mladším bratrem Danielem (2012). V červenci roku 2018 jim shořel dům, proto bydlí rodina u příbuzných. Příjmy rodiny činí pouze 1.500 KES/ 300 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje všechny finanční náklady. Rodina žije v pronajatém pokoji, do kterého je zavedená elektřina. Vaří na plynových kamínkách a vodu si převážně kupují od prodejců. Agnes je po zdravotní stránce v pořádku. V roce 2018 by měla chodit 4. třídy základní školy. Její maminka je zcela závislá na finanční podpoře od svých známých a přátel. Vzhledem k rodinné finanční situaci jsme se rozhodli, že jí zařadíme do programu adopcí. Agnes potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.