Domů

Adopce - Christian Otieno Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 52717
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Siaya Uyemba
Země: Kenya
Matka: Anastasia Akoth, nar. 1992, drobné podnikání
Opatrovník: Elizabeth Akinyi Onyango, nar. 1971, farmářka
Popis situace: Christian žije se svou maminkou, babičkou a dvěma bratry – Stevenem (2010) a Kevinem. Maminka má drobné podnikání a jeho tatínek před třemi lety zemřel. Příjem rodiny činí pouze 2.000 KES/ 400 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje všechny finanční náklady. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Vaří na malých kamínkách, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z vrtu. Christian občas trpí malárií. Pro maminku je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Vzhledem k rodinné finanční situaci jsme se rozhodli, že ho zařadíme do programu adopcí. Christian chodí v roce 2022 do 5. třídy základní školy. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.