Domů

Adopce - Fridah Nduku

Zpět
Číslo dítěte: 52722
Dívka,
Adoptována
Fridah Nduku je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Matunda Primary School.
Město, čtvrť: Matunda
Země: Kenya
Matka: Esther Nditi, nar. 1984, v domácnosti
Otec: Michael Mutuku, nar. 1980, příležitostné práce
Popis situace: Fridah žije se svými rodiči a dalšími třemi sourozenci. Má sestru Janet (2006) a bratry Onesmuse (2004) a Lawrence (2008). Oba rodiče mají jen příležitostné práce. Tatínek je zahradník, maminka je v domácnosti a občas pracuje na farmě. Měsíční příjem činí pouze 2.500 KES/ 500 Kč, což jen těžko pokryje všechny finanční náklady. Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z řeky. Fridah je po zdravotní stránce v pořádku. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Vzhledem k rodinné finanční situaci jsme se rozhodli, že ji zařadíme do programu adopcí. Dívka začne od začátku roku 2019 chodit do mateřské školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.