Domů

Adopce - Enock Mumo

Zpět
Číslo dítěte: 52731
Chlapec,
Adoptován
Enock Mumo je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Brightest Academy.
Město, čtvrť: Nairobi Atchi River Town
Země: Kenya
Matka: Agnes Mwende, nar. 1967, nezaměstnaná
Popis situace: Enockova maminka je svodobná matka. Trpí cukrovkou a je částečně ochrnutá. Nemůže chodit a kvůli své nemoci nemůže ani pracovat. Enock má staršího bratra Lawrence (2009) a sestru Joy (2007). Oba přestali chodit v roce 2018 do školy kvůli nezaplacenému školnému. Joy byla na základní škole v 6. třídě a Lawrance v 5. třídě. Rodina je zcela závislá na darech od lidí. Žijí v poloplechovém domku s jednou místností, který si pronajímají. Vaří na kamnech, svítí lampou a vodu mají z kohoutku, kterou musí každý den kupovat. Enock je v současné době zdravý. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR na trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, alena.tabet@adopceafrika.cz, tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.