Domů

Adopce - Ephrahim Muendo Mutinda

Zpět
Číslo dítěte: 52732
Chlapec,
Adoptován
Ephrahim Muendo Mutinda je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Luz Academy Athi River.
Město, čtvrť: Nairobi Athi River
Země: Kenya
Matka: Nancy Mutinda, nar. 1987, zemřela
Opatrovník: Jane Nhina, nar. 1967, v domácnosti
Popis situace: Ephrahim je sirotek, jeho matka byla zabita svým milým v roce 2013. Uhodil jí těžkých železem do hlavy a zemřela. Ephrahim žije s babičkou a jsou zcela závislí na příbuzných a náhodných dárcích, kteří jim pomáhají se základními potřebami a jídlem. Babička je velmi nemocná, má rakovinu děložního čípku, což jí způsobuje silné krvácení. Rodina jí ale nemůže zajistit zdravotní péči a babička tak nemůže pracovat. Žijí v poloplechovém domku s jednou místností, který si pronajímají. Vaří na kamnech, svítí lampou a vodu mají z kohoutku, kterou musí každý den kupovat. Ephrahim je v současné době zdravý. Až bude velký chtěl by být doktor a pomáhat nemocným lidem. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR na trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.