Domů

Adopce - Gloria Kavita

Zpět
Číslo dítěte: 52733
Dívka,
Adoptována
Gloria Kavita je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Mambai primary school.
Město, čtvrť: Nairobi Chanderema
Země: Kenya
Matka: Flora Andia Mudoga, nar. 1976, v domácnosti
Otec: Kenneth Vijedi, nar. 1971, farmář
Popis situace: Gloria má čtyři starší sourozence: Haningtone (1998), Phelex (2000), Marion (2002), Yvonne (2007). Rodina žije v oblasti Vihiga v západní provincii, což je 600 Km od Nairobi. V roce 2008 otec přišel o práci a od té doby pracuje na vlastní malé farmě. Cokoliv ale vydělá, tak nestačí na uživení celé rodiny. Průměrný měsíční příjem rodiny je 1000 KES/9 EUR. Všechny děti jsou ve škole, ale mají problémy dokončit základní docházku, která by jim umožnila postarat se o sebe v budoucnosti. Děti chodí do školy 4 km a večer se vrací domů. Žijí v hliněném domku se třemi místnostmi, který jim patří. Vaří na dříví, svítí elektřinou a vodu mají z řeky. Gloria je zdravá. Je chytrá a velmi pracovitá. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR na trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, alena.tabet@adopceafrika.cz, tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.