Domů

Adopce - Grace Mukasia

Zpět
Číslo dítěte: 52734
Dívka,
Adoptována
Grace Mukasia je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Wisdorme Multipurpose Centre School.
Město, čtvrť: Nairobi Kangora
Země: Kenya
Matka: Phanice K. Idenya, nar. 1978, v domácnosti
Otec: Philip Muchesia Imbenzi, nar. 1978, dobrovolný kooridnátor
Popis situace: Grace je druhým dítětem v rodině se třemi dětmi. Její sourozenci jsou: Joy (2005) and Samuel (2018). Joy je také v programu adopcí (ID 52231). Otec je dobrovolným koordinátorem a matka je v domácnosti, ale hledá si práci. Průměrný měsíční příjem rodiny je 4000 KES/35 EUR. Žijí v poloplechovém domku se dvěma místnostmi, který si pronajímají. Vaří na kamnech, svítí elektřinou a vodu mají z kohoutku. Grace je v současné době zdravá. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR na trimestr.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.