Domů

Adopce - Christine Masiza

Zpět
Číslo dítěte: 52736
Dívka,
Adoptována
Christine Masiza je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Asulma Centre.
Město, čtvrť: Nairobi Kariadudu
Země: Kenya
Matka: Eunice Mmbone Oketch, nar. 1975, žena v domácnosti
Otec: Jon Hesbon Magwali, nar. 1967, pouliční prodavač
Popis situace: Christine má dva sourozence (Alice a Carolyne). Rodina má velmi malý příjem (3000 ksh za měsíc - asi 650 Kč), takže je pro rodiče náročné platit školní poplatky pro děti. Rodina, která má celkem 8 členů, žije v pronajatém dvoupokojovým domě ze dřeva a plechu. Používají kamínka pro vaření a petrolejku pro osvětlení. Christine je zdravá. V roce 2019 Christine nastoupí do první třídy základní školy. Adopce tohoto dítka stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Hana Malenová, hana.malenova@adopceafrika.cz, tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.