Domů

Adopce - Lynnelle Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52745
Dívka,
Adoptována
Lynnelle Akinyi je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Giftedhands Educational Centre.
Město, čtvrť: Nairobi Kibra
Země: Kenya
Matka: Christine Anyango, nar. 1982, pradlena
Popis situace: Lynnelle má dva sourozence (Peter, 4 roky a Mosea, 10 let) , maminka je vdovou, tatínek zemřel v roce 2017. Mají velmi náročný život, žijí ve slumu. Maminka pere lidem oblečení a má i jiné příležitostné práce, když se naskytne příležitost. Také se stará o sirotka – dítě své sestry. Domácnost má velmi malý příjem (800 ksh / měsíc - asi 170 Kč). Pětičlenná rodina žije v pronajatém jednopokojovým hliněném domku ve slumu.Vaří v kamnech a svítí lampičkou. Lynnelle je v dobrém zdravotním stavu, ráda zpívá, čte, skáče a hraje na schovávanou. V roce 2019 dívka bude ve školce. Adopce tohoto dítka stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Hana Malenová, hana.malenova@adopceafrika.cz, tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.