Domů

Adopce - David Sanchez Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52757
Chlapec,
Adoptován
David Sanchez Ochieng je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Pauline Anyango, nar. 1990, v domácnosti
Otec: Daniel Ochieng, nar. 1983, učitel
Popis situace: David je třetím dítětem v rodině čtyř dětí. Má sestru Tiffany (2010) a bratry Dicksona (2013) a Gifta (2017). Tatínek je učitel a maminka je v domácnosti. Sedmičlenná rodina bydlí ve vlastním dvoupokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou/solární lampou a vodu mají z jezera. Příjem celé rodiny činí 7.000 KES/ 1.400 Kč na měsíc, což těžko pokryje veškeré finanční náklady rodiny. David je po zdravotní stránce v pořádku a moc rád hraje fotbal. Pro rodinu je těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. David začne od začátku roku 2019 chodit do naší mateřské školy Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.